Díky menšímu počtu studentů existují a úspěšně fungují na soukromých vysokých školách takové věci, jako je individuální přístup ke studentovi a z něj plynoucí individuální plány studia.

10 důvodů pro studium vysoké školy

15. prosince 2010

Jít po střední škole studovat nebo nastoupit do zaměstnání? To je otázka, kterou si každoročně položí tisíce středoškoláků, kterým se studium chýlí ke konci. V tomto textu naleznete 10 největších výhod studií na vysoké škole, které by Vám měli pomoci v tomto nelehkém životním rozhodnutí.

Důvod první: Studium na vysoké škole je nejen prestižní záležitostí, ale navíc jedinečnou možností jak rapidně zvýšit svou kvalifikaci a díky tomu pobírat po úspěšném dokončení vysokoškolského studia vyšší mzdu.

Důvod druhý: Každý člověk má své vysněné zaměstnání, ať už o něm snil od útlého věku nebo ho zformoval až během středoškolských studií studiem na vysoké škole velmi vzroste šance dělat právě takovou práci, která Vás baví a kterou jste si vybrali.

Důvod třetí: Studentské výhody, které poskytují různé instituce a firmy vysokoškolákům jsou opravdu markantní a ti, co nestudují rozhodně o mnoho přijdou. Pro příklad vyjmenujme studentská bankovní konta, lépe úročené studentské půjčky, slevy na jízdném, slevy v restauracích, vstupné do kin, divadel a jiných kulturních zařízení, slevy na letenky a dovolené. A stovky a stovky dalších slev a výhod.

Důvod čtvrtý: Cestování po světě je pro Vás, jako studenta vysoké školy, tak výhodné jako pro nikoho jiného. Díky programu Evropské unie Erasmus můžete studovat až rok kdekoli v rámci EU. Vyberte si Španělsko, Itálii, Francii, Řecko, Finsko, Švédsko nebo jiné. Vycestujte, studujte v zahraničí a Evropská unie to za Vás zaplatí.

Důvod pátý: Naučíte se jazyky. Víte, že rozdíl ve výplatě někoho, kdo zvládá perfektně angličtinu a někoho, kdo mluví pouze česky v některých případech dělá až 500%, za tu samou práci? Vysoká škola Vám poskytne perfektní podmínky pro studium jazyků.

Důvod šestý: Poznáte spoustu nových lidí. V životě, jak v tom osobním, tak v tom profesním se přátelé a známí hodí vždycky. Každý, kdo v životě něco opravdu dokázal toho nedosáhl sám, ale za podpory svého okolí. Za 5 let studia na vysoké škole budete obklopeni takovou spoustou vzdělaných lidí, že vykročit do života pravou nohou bude samozřejmostí.

Důvod sedmý: Začít podnikat během studia je velmi výhodné. Pokud Vám nebudou stačit příjmy z brigád a jiné přivýdělky stačí si pořídit živnostenský list a rozjet něco vlastního. Jinak vysoké platby za sociální a zdravotní pojištění za Vás totiž bude z velké části platit stát.

Důvod osmý: Na vysoké škole se dozvíte takové věci, o kterých jste ani nevěděli, že byste je mohli chtít vědět. Samozřejmě, získávání vědomostí je primárním úkolem vysokoškolského studia. Učitelé na vysokých školách jsou mnohdy špičkou ve svém oboru a pod jejich vedením získáte v životě tolik potřebný nadhled.

Důvod devátý: Osamostatníte se. Pokud jste typ člověka, kterému zrovna dvakrát nezní slova typu: „Bydlíš pod mojí střechou, tak mě budeš poslouchat.” Bude pro Vás studium vysoké školy v jiném městě vysvobozením a obrovskou životní zkušeností.

A konečně důvod desátý: Zábava. To nejdůležitější, co na vysoké škole zažijete je nekonečný proud různých akcí, večírků, malých i GIGANTICKÝCH oslav. Jistě, při zkouškovém období sice propotíte nejedno oblečení, ale to co následuje potom a mimo zkouškové období je tím, co mimo jiné odlišuje vysokoškoláky od ostatních lidí. Věřte, že na to budete vzpomínat celý život.