Studium na vysoké škole je nejen prestižní záležitostí, ale navíc jedinečnou možností jak rapidně zvýšit svou kvalifikaci a díky tomu pobírat po úspěšném dokončení vysokoškolského studia vyšší mzdu.

Kde ještě berou na vysokou školu?

01. července 2010

Pokud jste se nedostali na vysokou školu nemusíte zoufat, ani se zbytečně podceňovat. Podle statistik takto skončí každý třetí uchazeč o studium vysoké školy. Naštěstí některé školy uskutečňují svá přijímací řízení později. V některých případech dokonce až po hlavních školních prázdninách.

Každá vysoká škola má svá kritéria, podle kterých si vybírá studenty. Pokud tato kritéria nesplníte, tak to ovšem neznamená, že byste měli hodit pověstnou flintu do žita. Existují věci jako je odvolání, které byste rozhodně měli zkusit podat. Pokud s ním neuspějete, nic se neděje. Kapacita jiných vysokých škol stejného nebo podobného zaměření nemusí být ještě naplněna a šance, že se dostanete na vysněný obor jsou pořád vysoké.

Zjistěte si, jaké vysoké školy stále přijímají a podejte přihlášku co nejdříve. Většina vysokých škol dnes již podporuje podání přihlášky ke studiu elektronickou cestou, díky které ušetříte nejen čas, ale hlavně finanční prostředky (elektronická verze přihlášek bývá levnější nebo nebývá zpoplatněna vůbec). Nejbližší termíny přijímacích řízení na soukromých vysokých školách naleznete například na těchto stránkách, stejně tak jako seznam škol podporujících elektronické přihlášky
Po podání přihlášky budete školou pozváni na přijímací řízení. Každá vysoká škola přistupuje k formě přijímacího řízení odlišně. Některým stačí absolvování přijímacího pohovoru, jiné školy po Vás však mohou chtít mnohem víc. Prostudujte si proto bedlivě profily jednotlivých vysokých škol na těchto stránkách. Najdete v nich jak informace o formě přijímacího řízení na jednotlivých školách, tak poplatky za studium. Jednotlivé školy si můžete i srovnat a správně se rozhodnout, přece jen je to vaše investice do vzdělání, proto je třeba ji řádně zvážit.

Pokud budete přijati ke studiu vysoké školy, nezapomeňte se včas a řádně zapsat ke studiu. To je nezbytnost, kterou je na každé vysoké škole nutné provést na začátku studia každého ročníku. Hodně uchazečů na tuto proceduru zapomíná a poté se diví, že v tom kterém ročníku studia nejsou vůbec vedeni jako studenti vysoké školy. Pokud vezmete tyto rady vážně, věříme že se nakonec na vysokou školu dostanete. Zda ji dokončíte a získáte vysněný titul však už bude záležet jen na Vás.